AktualnościMobile

50% w 30 minut, czyli szybkie ładowanie w iPhone X i iPhone 8

Kilkadziesiąt godzin temu poznaliśmy nowe smartfony od Apple. Wszystko przedstawione zostało na oficjalnej konferencji producenta, jednak jest jeden szczegół, który nie został przedstawiony na oficjalnej prezentacji Apple.

Chodzi tutaj o funkcję szybkiego ładowania, która zastosowana została w dwóch modelach. Szybkie ładowanie smartfona sprawi, że naładujemy go do 50% w zaledwie 30 minut od podłączenia do źródła prądu. Niestety, ładowarki, które będą dołączone do zestawu nie będą posiadać takiej funkcji. Aby naładować iPhone’a X i iPhone 8 (oraz 8 Plus) będziemy potrzebować adapterów zasilania USB 29W, 61W lub 87W od firmy Apple, które dostępne są w zestawie obecnych modeli MacBooków i Macbooków Pro USB-C.

Jak dobrze wam się wydaje, w najlepszej sytuacji wyjściowej są posiadacze tych właśnie urządzeń od kalifornijskiej marki i to oni z najszybciej będą w stanie naładować swoje nowe iPhone. Nie ma się co jednak martwić, gdyż adaptery te są dostępne również osobno, i tak najtańszym zasilaczem USB-C jest adapter 29W dla MacBooka, który w naszym kraju kosztuje 249 złotych. Mocniejsz, bo 61 W zasilacz USB-C to wydatek 349 złotych, a najmocniejszy 87W zasilacz USB-C dla MacBooka Pro kosztuje 399 złotych.

Aby w pełni korzystać z szybkiego ładowania potrzeba nam również przewód złącza USB-C na złącze Lightning, którego wersja jednometrowa kosztuje 129 złotych, a dwumetrowa to wydatek rzędu 179 złotych. Po zsumowaniu najtańszego zestawu wychodzi nam , że na ładowarkę szybkiego ładowania musimy wydać około 378 złotych.

Warto przypomnieć, że telefony zostały wyposażone w funkcję ładowania bezprzewodowego, które kompatybilne jest z urządzeniami Qi. Lista produktów Belkin i Mophie, które będą mogły korzystać z bezprzewodowego ładowania, informuje nas, że opcja ta będzie miała moc 7,5 W i zostanie uruchomiona za pomocą aplikacji, która pojawi się po aktualizacji systemu jeszcze w tym roku.

Bateria zamontowana w iPhone X będzie trzymać o dwie godziny dłużej, niż te, w które zostały wyposażone telefony iPhone 7. Ósemka będzie miała taką żywotność jak baterie w siódemkach.

Będziecie skłonni wydać dodatkowe 400 złotych na ładowarkę do telefonu?

Leave a Response