AktualnościAplikacjeMobile

Inwigilacja online na każdym kroku?

Walka o preferencja klienta

Wielkie korporacje na każdym kroku walczą o nasze zainteresowanie. Nic dziwnego… W końcu każdy Internauta potencjalnie zainteresowany daną marką czy produktem, może generować zyski dla firmy. Dlatego każde poczynanie użytkownika, zarówno tego korzystającego ze stacjonarnego komputera, jak i z laptopa czy smartfona jest bardzo cenne, gdyż pozwala na zaistnienie danej marki w świadomości konsumenta. Wiedząc co daną osobę interesuje, czego poszukuje, łatwiej jest do niej dotrzeć.

75% aplikacji śledzi użytkowników

Nic więc dziwnego, że coraz częściej gro aplikacji chwali się, że potrafi doskonale śledzić działania użytkowników w Internecie… A co więcej – mają one na to ich zgodę. Ostatnio 300 aplikacji ze sklepu Google Play zostało poddanych analizie pod tym kątem. Wyniki okazały się wstrząsające. Mianowicie aż 75% z nich posiada specjalny kod i to właśnie on umożliwia śledzenia zachowań użytkowników, ich położenia, a także zainteresowania. W dzisiejszych czasach to bardzo cenna wiedza.

Popularni inwigilatorzy

Pewnie jesteście ciekawi, które z tych aplikacji chcą tak bardzo ingerować w nasze życie? Odpowiedź może być zaskakująca.  Spotify, Twitter, Uber, Snapchat, Skype czy Tinder! Chyba każdy z nas o nich słyszał. Być może wiele z nich mamy nawet zainstalowanych, np. w swoich telefonach. Zastanówmy się więc czy nie jesteśmy inwigilowani…

Leave a Response