RecenzjeSprzęt

AirLive Smart Home Kit – unboxing

Do moich rąk trafił zestaw “Smart Home Kit” z firmy AirLive. Jest to inteligentny system alarmowy z możliwością zarządzania naszymi urządzeniami przez Internet. Dodatkowo o każdym zdarzeniu dostajemy powiadomienie na telefon, poprzez dedykowaną aplikację od firmy AirLive. W dzisiejszym wpisie przedstawię unboxing produktu. W kolejnych tygodniach na naszym portalu pojawi się również recenzja tego zestawu urządzeń do inteligentnego domu.

W skład podstawowego zestawu wchodzą:

  • centrala alarmowa
  • czujnik ruchu
  • czujnik 3w1 (temperatury i wilgotności, oświetlenia oraz otwarcia drzwi/okna)
  • zasilacz do centrali
  • wszystkie niezbędne instrukcje i dokumenty

Możemy zakupić zestaw, który oprócz podstawowych elementów zawiera kamerę SC-300W lub “Smart Plug”, czyli Inteligentne gniazdko z funkcją mierzenia poboru prądu. Poniższy obrazek zawiera informację na temat wszystkich dostępnych zestawów.

Całość została zapakowana w kartonowe pudełko, w którym znajdziemy wszystkie elementy. Na pudełku znajdziemy informacje do czego cały zestaw służy, informację na temat aplikacji mobilnej, najważniejsze cechy urządzeń oraz krótką instrukcję instalacji w języku angielskim.

Przejdźmy teraz do głównego elementu całego systemu, czyli centrali. Jest to niewielkie, plastikowe pudełeczko z kilkoma wyjściami. Na froncie urządzenia znajdziemy logo producenta. Po otworzeniu urządzenia znajdziemy miejsce na zamontowanie baterii, w celu podtrzymania zasilania naszego systemu, podczas gdy zabraknie nam prądu.

Kolejnym elementem zestawu jest czujnik 3 w 1. Jego zadaniem jest monitorowanie otwarcia drzwi lub okna, oraz monitorowanie temperatury. Dodatkowo pozwala on na sterowania oświetleniem, dzięki wbudowanemu czujnikowi zmierzchowym.

W zestawie alarmowym nie mogło zabraknąć zwykłego czujnika ruchu. Jest to niewielka kulka z podstawą magnetyczną, którą możemy przykleić w dowolnym miejscu naszego mieszkania.

Jako, że jest to inteligentny zestaw alarmowy to mamy również możliwość zdalnego zarządzania dowolnym urządzeniem. Na wykorzystanie powyższej funkcji pozwala nam opcjonalny moduł gniazdka z funkcją pomiaru zużycia prądu.

Dodatkowym, opcjonalnym elementem jest kamera AirLive Smart Cam, która oprócz funkcji zwykłej kamery do monitoringu posiada wbudowany czujnik temperatury i wilgotności oraz inteligentne funkcje analityki. Kamera jest niewielkich rozmiarów i przeznaczona jest jedynie do użytku wewnętrznego.

Oczywiście w całym zestawie znajdziemy również instrukcję obsługi, zasilacze do centrali i kamery, oraz śrubki i kołki montażowe.

Na tym zakończymy dzisiejszy unboxing. W przeciągu kilku tygodni, na naszym portalu znajdziecie recenzję całego systemu.

Leave a Response