RecenzjeSprzęt

Chuango IP116 do czego może Ci się przydać?

Kilka dni temu mieliśmy okazję testować zestaw Chuango AW1, który jest bezprzewodowym systemem alarmowym. Tym razem chcielibyśmy podzielić się wrażeniami na temat bezprzewodowej kamery Chuango IP116. Kamera może stanowić odrębne urządzenie do monitoringu jak również być dodatkiem do zainstalowanego już systemu alarmowego bez urządzeń do monitoringu.

Zacznijmy od pudełka. Urządzenie dostarczane jest w niewielkim kartoniku na którym znajdziemy najpotrzebniejsze informacje dotyczące urządzenia, specyfikację oraz kod QR do aplikacji.

Wewnętrzny kartonik ukazuje część kamery w bardzo elegancki sposób. Kamera znajduje się w plastikowej wkładce, natomiast wszystkie dodatki i elementy są ukryte pod nią.

W pudełku:

  • Kamera
  • zasilacz
  • wkręty montażowe
  • dokumenty (gwarancja/instrukcja)
  • taśma montażowa
  • element montażowy

Sama kamera prezentuje się bardzo solidnie. Dobrym rozwiązaniem jest możliwość ustawienia kamery zarówno w pionie jak i w poziomie. Z tyłu kamery znajdziemy wejście do zasilania oraz kod QR do skanowania w aplikacji.

Co ta kamera potrafi?

Kamera IP116 posiada pole widzenia 95° i zapisywanie nagrań w rozdzielczości 720p. Jak podaje producent dzięki niej mamy możliwość kontroli nad tym co się dzieje nieważne, czy chodzi o bawiące się dzieci, rozrabiające zwierzęta czy starsze osoby zażywające lekarstwa – uprawnieni członkowie rodziny mogą za pomocą aplikacji mobilnej sprawdzić w czasie rzeczywistym, czy ich dom jest bezpieczny.

 

Cała filozofia kamery zamyka się w prostej konfiguracji po której możemy już obserwować naszych podopiecznych oraz kontrolować nasz dom podczas naszej nieobecności. Wszystko opiera się na wyjątkowej, inteligentnej technologii łączności, bez przewodów i bez problemów.
Trzy proste kroki – wskaż, kliknij i oglądaj:
• Pobierz aplikację „IP116 Camera” z App Store lub Sklepu Google Play i zarejestruj się za darmo
• Włącz kamerę IP116
• Po pomyślnym połączeniu przez Wi-Fi zacznij podgląd!

Aplikację do kamery można pobrać z Google Play lub App Store.

Podsumowanie.

Najniższa cena kamery dostępna w sieci zaczyna się od 299,99 zł co nie jest zbyt wygórowaną ceną jak za tak wysoką jakość materiałów oraz funkcjonalność. Co ważne! Kamera może działać zarówno jako dodatek do naszego systemu alarmowego Chuango jak też jako samodzielne urządzenie do podglądu bieżącej sytuacji w domu. Dzięki synchronizacji z systemem można sprawdzić czy przypadkiem alarm nie był fałszywy a także można wykonać zdjęcie (screen z widoku kamery). Jak najbardziej polecamy do bardzo prostego, domowego monitoringu.

Leave a Response