Sprzęt

BML dCAM – kamera samochodowa dla wymagających

BML dCAM - kamera samochodowa dla wymagających
BML dCAM - kamera samochodowa dla wymagających

Wideorejestratory to bardzo przydatne urządzenia, które czuwają na tym co dzieje się podczas jazdy. Kamerki samochodowe bardzo często stanowią dowód w sprawie wypadku czy innego występku na drodze, dlatego też warto wyposażyć się w takie urządzenie. BML dCAM3 to kamerka o dobrych właściwościach w bardzo przystępnej cenie. 

To co pierwsze rzuca się w oczy, gdy patrzymy na BML dCAM3 to jej rozmiary. Kamerka jest niewielka dlatego też nie zwraca na siebie uwagi podczas jazdy. Wykonana została ona z tworzywa sztucznego, które mimo swoich właściwości sprawia, że kamerka jest solidna. Całość jest dobrze spasowana, nic nie odstaje czy przy mocniejszym ściśnięciu nie wydaje niepożądanych dźwięków. Minimalistyczny wygląd modelu dCAM3 to jeden z największych plusów urządzenia. 

Kamerka BML dCAM3 została wyposażona w 1,5-calowy wyświetlacz LCD, który wywiązuje się ze swoich obowiązków bardzo dobrze. Z łatwością jesteśmy w stanie podglądnąć co nagrywa kamerka oraz bez żadnego problemu będziemy mogli poruszać się po menu. Na obudowie znajdziemy przyciski funkcyjne. Wszystkie sześć przycisków znajduje się wokół ekranu. Na górnej krawędzie znalazły się dwa otwory – mikrofon oraz reset, a obok nich znajdziemy miejsce na uchwyt mocujący kamerkę do szyby. Producent wyposażył dCAM3 w port microUSB oraz slot na kartę pamięci. 

Kamerka BML dCAM3 posiada bardzo proste i intuicyjne oprogramowanie, poruszanie się po nim nie stanowi problemu. Oprogramowanie dostępne jest w kilku wersjach językowych, a najważniejsze jest to, że wśród opcji jest język polski. 

BML dCAM3 natywnie nagrywa obraz w rozdzielczości Full HD, czyli 1920 x 1080 pikseli. Patrząc na półkę cenową jakość nagrywanych materiałów jest bardzo dobra. Obraz jest dość szczegółowy i ostry, a odczytanie szczegółów jest możliwe. Kolory są nieco wyblaknięte, jednak gdy będziemy musieli odczytać ważne dane z nagrania to jest to jak najbardziej możliwe. Kamerka dobrze radzi sobie z nagłymi zmianami oświetlenia. Niestety, dCAM3 nie oferuje nagrywania obraz w 60 klatkach na sekundę, a tylko 30, jednak nie jest to czynnik, który w dużym stopniu wpływa na jakość nagrań. Jakość nagrań nocnych jest dobra. 

Użytkownik ma możliwość nagrywania obrazu w różnych rozdzielczościach. Oprócz natywnego FHD, możemy nagrać obraz w HD 1280 x 720 oraz VGA 640 x 480 pikseli. 

Jak przystało na tego typu kamerkę, dCAM3 posiada kilka funkcji, które przydają się podczas podróży. Przede wszystkim kamerka rozpoczyna nagrywanie w momencie kiedy zostanie włączona, co daje pewność, że niebezpieczne zachowanie na drodze czy materiał dowodowy w sprawie został nagrany. Producent wyposażył kamerkę w czujnik ruchu oraz wstrząsu. Pierwszy z nich aktywuje nagrywanie w momencie, gdy kamerka będąca w trybie uśpienia wyczuje ruch. Drugi odpowiada za automatyczne zapisanie materiału i zabezpieczenie go przed usunięcie w momencie, gdy wyczuje uderzenie. Dostępne jest również nagrywanie w 1/3/5 minutowej pętli czasowej. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić miejsca na karcie pamięci, gdyż materiały, na których nic się nie wydarzyło zostają zastąpione nowymi. 

Maksymalna pojemność kart microSD jaką obsługuje BML dCAM3 to 32 GB.

Wideorejestrator BML dCAM3 to urządzenie godne polecenia osobom, które szukają urządzenia, które nie będzie kosztowało bardzo dużo. dCAM3 oferuje dobrą jakość materiałów w cenie około 100 złotych. Wysokie wykonanie, a przede wszystkim przydatne funkcje przydadzą się podczas jazdy.

Leave a Response