RecenzjeSprzęt

System alarmowy WiFi – Chuango AW1

Ostatnio miałem okazję przyjrzeć się bliżej systemowi Chuango AW1. Jest to łatwy w montażu i obsłudze system alarmowy, który jest gotowy do pracy zaraz po wyciągnięciu z pudełka i podłączeniu do domowego routera WiFi. Dodatkowo całą obsługę urządzenia mogę wykonywać prosto z mojego smartfona, dzięki aplikacji mobilnej. Ale kupując taki zestaw z pewnością każdy chciałby wiedzieć co on zawiera i jakie elementy wchodzą w jego skład, skoro jest to gotowy zestaw.

 

Całość znajduje się w dość nie dużym pudełku, na którym znajdziemy najpotrzebniejsze informacje.

Cały zestaw składa się z:

  • Stacji bazowej Chuango
  • Czujnika Ruchu PIR
  • Czujnika otwarcia drzwi/okien
  • 2 pilotów zdalnego sterowania
  • zasilacza do bazy
  • zestawu wkrętów montażowych
  • dokumentacji (gwarancji, naklejek)

Stacja bazowa to prostokątne urządzenie, wykonane z białego plastiku. Na środku znajduje się element z napisem status, który jest podświetlany a powyżej wskaźnik sieci WiFi. Dołączone do zestawu piloty są w kolorze czarnym, to dobre rozwiązanie ponieważ jest to element najczęściej używany i gumowe przyciski w białym kolorze, byłyby bardzo szybko brudne.

W zestawie mamy również czujniki: ruchu PIR oraz kontaktowy czujnik otwarcia drzwi lub okna. Jak na prosty w obsłudze zestaw taka ilość elementów jest wystarczająca.

Sama baza posiada dwie możliwości montażu. Możemy ją po prostu postawić, dzięki dołączonej stopce bądź zawiesić na ścianie, co umożliwia nam również ta sama stopka.

Podsumowanie

System alarmowy nie jest skomplikowanym urządzeniem a dostarczane w zestawie elementy w zupełności wystarczą na podstawową ochronę mieszkania i rozpoczęcie zabawy z systemem zabezpieczeń. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest obsługa systemu przez aplikację, która powiadamia o każdym wykrytym zdarzeniu. Cena takiego urządzenia to ok. 599 zł jednak na ten moment bardzo trudno o dostępność w Polsce. Firma Chuango oferuje jednak kilka takich systemów, warto się im przyjrzeć. Bardzo podoba mi się możliwość rozbudowy systemu o dodatkowe moduły i urządzenia a system i tak tworzy zwartą całość. Niebawem na biurko trafi jeden z takich dodatkowych elementów czyli kamera do monitoringu zdarzeń, chętnie sprawdzę jak się prezentuje i podzielę się opinią.

Specyfikacja

Zasilanie:
Żywotność baterii
Bateria:
WiFi
Prąd w czuwaniu:
Prąd podczas alarmu:
Wbudowana syrena:
Wymiary (D×Sz×W):
DC12V 500mA
300 cykli ładowania
3.7V 600mAh Li-ion x 1
IEEE 802.11b/g/n, 2.4GHz
<27mA
<180mA
125 x 150 x 30 mm

1 Comment

Leave a Response