RecenzjeSprzęt

Unboxing Icy Dock FLEX-FIT Quinto MB344SPO

ICY DOCK FLEX-FIT Quinto MB344SPO to kieszeń pozwalająca pomieścić wewnątrz 4 dyski 2,5″ oraz napęd CD/DVD/Blu-Ray w jednej zatoce 5,25″. Pozwala ona zmaksymalizować możliwości komputera bez wielkiego wysiłku.

Akcesorium przychodzi w prostym, kartonowym pudełku z odpowiednimi oznaczeniami, dzięki czemu już na pierwszy rzut oka możemy się o nim nieco dowiedzieć.

Wewnątrz prócz głównego bohatera znajdziemy również krótką instrukcję obsługi oraz niezbędne akcesoria – śrubki montażowe, kabelek SATA slimline oraz zaślepkę, którą możemy łatwo założyć, gdy nie używamy napędu na płyty. Zapobiega ona tym samym przedostawaniu się kurzu do wewnątrz. Jeśli jednak używamy wspomnianego napędu, zaślepkę możemy sprytnie schować z boku kieszeni, dzięki czemu nie zgubimy jej przypadkowo. 

Dyski instaluje się w banalny sposób. Wbudowane w tacę gumowe korki „chwytają” nośnik i trzymają go w miejscu. Pozwalają one również tłumić drgania, które mogą wpłynąć niekorzystnie na dyski.

Producent pomyślał także o odpowiednim chłodzeniu – otwarta rama pozwala gwarantuje odpowiedni przepływ powietrza i utrzymanie optymalnej temperatury dysków.

Elementy urządzenia nie budzą żadnych zastrzeżeń, wszystko jest dobrze dopasowane, a zewnętrzna część obudowy z metalu sprawia, że mamy do czynienia z solidnym sprzętem. Icy Dock MB344SPO to z całą pewnością duże udogodnienie dla każdego chciałby „zapgrejdować” swoją pamięć masową.

Leave a Response