RecenzjeSprzęt

Unboxing Icy Dock MB521SP-B

Icy Dock MB521SP-B to kieszeń na dysk, która obsługuje dyski HDD lub SSD w rozmiarze 2,5″ o wysokości od 5 do 15 mm w zatoce 3,5″. Dzięki tej stacji wymiana napędów może się odbywać błyskawicznie.

Co w pudełku?

Wewnątrz prócz samej kieszeni znajdziemy również instrukcję obsługi oraz śrubki montażowe pozwalające zamontować akcesorium w obudowie komputera.

Funkcjonalność kieszeni Icy Dock

Spójrzmy wpierw na specyfikację producenta:

Model Number :
MB521SP-B
Color :
Black
Drive Fit :
1 x 2.5″ SAS (Single channel) / SATA HDD / SSD
Support Drive Height :
Up to 15mm drive height
Device Fit :
1 x external 3.5″ drive bay
Host Interface :
1 x SATA 7-pin
Power Input :
1 x SATA 15-pin power connection
Transfer Rate :
Up to 6Gb/sec (Depending on hard drive speed)
Insert & Extract Connection via :
Direct SATA hard drive connection
LED Indiciator:
Power (Solid blue) : HDD access (Flashing Blue)
Hot-Swap Function :
Yes
Material :
Metal body with partial plastic
Dimension (W x H x D) :
101.6 x 25.4 x 121.7mm
Weight :
233.6g
Package contents :
Device, user manual, screws

Produkt instaluje się w ciągu paru minut, po czym jest gotowy do użycia. Obsługuje on funkcję hot swap, dzięki której możemy wsuwać i wysuwać dyski bez potrzeby ich dodatkowej instalacji/dezinstalacji. MB512SP-B jest przeznaczony dla jednego napędu HDD/SSD SAS/SATA o wielkości 2,5 cala i wysokości od 5 do 15 mm. Wspiera również transfer do 6 Gb/s, dzięki czemu transfer danych odbywa się bardzo szybko.

Z uwagi na oszczędność czasu, producent zrezygnował z drzwiczek oraz tac, które mogłyby spowolnić pracę. Gdy dysk znajduje się wewnątrz, z przodu świeci się przycisk wysuwania. Wystarczy go wcisnąć, aby dysk wyszedł na zewnątrz. W każdej chwili możliwe jest również wyłączenie zasilania napędu dzięki przyciskowi „Power”.

Konstrukcja została wykonana z wytrzymałego metalu, który chroni dysk oraz wraz technologią Multi-Flow zapewnia skuteczny przepływ powietrza oraz odprowadzanie ciepła.

Znajdujący się wewnątrz mechanizm wprowadzania napędu zwiększa bezpieczeństwo użytkowania i zapobiega przypadkowemu wysunięciu się dysku. Szyny stabilnie mocują dysk wewnątrz.

Urządzenie jest polecane dla każdego, kto tworzy kopie danych, zajmuje się edycją audio i video lub po prostu potrzebuje dodatkowego nośnika pamięci w swoim komputerze.

Leave a Response